نگهداری جک پالت به چه صورت می باشد؟

برای افزایش طول عمر جک پالت و جلوگیری از خراب شدن آن نیاز به انجام کار‌های متفاوتی می‌باشد که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

  1. بررسی روزانه اجزای جک پالت به صورت دائمی جهت اطمینان داشتن از عملکرد آن.
  2. روان کاری اجزای متحرک دستگاه حداکثر 2 الی 3 ماه یکبار زیرا باید همه اجزا به صورت دقیق و نرم کار کنند بخصوص (چرخ‌ها).
  3. در هنگام تخلیه بار، دستگیره را به آرامی به سمت بالا حرکت دهید تا بار را خیلی با دقت و ظرافت تخلیه نمایید. (ناگهانی بالا بردن دستگیره ممکن است تعادل بار را به هم بزند و منجر به افتادن ناگهانی بار‌ شود).
  4. لطفا در هنگام بارگیری به وزن بار توجه نمایید که بیشتر از ظرفیت تعریف شدۀ جک پالت نباشد.
  5. لطفا بعد از بارگیری نگذارید که بار، مدت طولانی بر روی جک پالت بماند.
  6. هنگامی که از جک پالت استفاده نمی‌کنید جک و شاخک های آن را در پایین ترین نقطه قرار دهید.
  7. جک پالت را فقط برای جابجایی بار استفاده نمایید و از جابجایی افراد جداً خود‌داری نمایید.

روش برطرف نمودن عیب های ناگهانی

هنگامی که جک به سمت بالا حرکت نمیکند:

 علت: به دلیل این که جک را روغن کاری نکرده اید.

راه‌حل: باید روغن مناسبی را به جک اضافه نمود.

جک به صورت کامل به سمت پایین نمیآید:

علت: 1.روغن زیاد است 2. قسمتی که چرخشی می‌باشد مورد دارد 3. قفل شدن بین پیستون و پیچ.

راه‌حل: 1.اگر که روغن زیاد است میتوانید اضافه آن را تخلیه نمایید 2. اگر قسمت چرخشی مشکل دارد باید آن قطعه را تعویض نمود 3.هنگامی که بین پیستون و پیچ قفل شد باید قطعات B152 و B153 را تعویض نمایید.

شاخک ها بعد از بالا رفتن به سمت پایین نمیآیند:

علت: 1.ممکن است که مشکلی غیر عادی در سیستم به وجود آمده باشد 2.ممکن است که تغییری در این سیستم به وجود آمده باشد.

راه‌حل: 1.اگر که دلیل این اختلال مشکل غیر عادی باشد باید که سیستم را مجدد تنظیم نمود تا مشکل رفع شود 2. اگر سیستم تغییر شکل داده است تنها راه‌حل آن تعویض قطعات است که تغییر کرده و فرسوده شده است.

نَشتی روغن جک:

علت: 1. ممکن از اورینگ های آب بندی از بین رفته باشد 2. ممکن است سطوح فرسوده شده یا ترک، شکستگی، داشته با‌شد 3.ممکتن است که اتصالات فوق شل یا هرز شده باشد.

راه‌حل: 1. اگر که اورینگ ها از بین رفته است باید آنها را تعویض نمود تا دوباره مثل قبل کار کند 2. اگر که سطوح مشکل داشته باشد باید قسمت هایی که مشکل دارد را تعویض نمود 3.هنگتمی که اتصالات مورد دارد یعنی اگه هرز شده است قسمت هایی که هرز شده را تغویض و اگر فقط شل شده است آن را سفت نمود.

بعد از کشیدن دسته پنجه سریع به سمت بالا پرتاب می شوند، فنر کاملا برمی گردد یا بعد از بالا بردن، پنجه اتوماتیک برمی گردد:

علت: شیر جک پالت به دلیل ناخالصی های موجود آسیب دیده است.

راه‌حل:1. قطعه B119 را شل نمایید 2.قطعه B124، B123 ،B122، B121 را جدا نمایید و آن را به طور دقیق تمیز نمایید 3.بعد از اتمام تمیز کردن قطعات دوباره قطعه B119 را تمیز نموده و آن را تمیز کرده و دوباره آن را وصل کنید.

آموزش تعویض چرخ شاخک جک پالت

ممکن است در مکان هایی که از جک پالت استفاده می نمایید آشغال هایی سد راه جک پالت باشد و گاهی اوقات به چرخ آن نیز گیر کرده و شما متوجه نباشید و در طولانی مدت ممکن است به چرخ آسیب برساند.( لاستیک چرخ های جک پالت پس از مدتی از بین میرود).

برای تعویض چرخ مطابق فیلم اگر در چرخ آشغالی گیر کرده آن را از بین چرخ بیرون بیاورید، سپس توسط چکش و قلم به قسمت پین ضربه بزنید تا پین ها رهاشوند هنگامی که پین ها در آمدند لولا را از بین چرخ در بیاورد تا چرخ به طور کلی جدا شود.

سپس چرخ را توسط گیره رومیزی نگهدارید تا تکان نخورد، هنگامی که چرخ در بین گیره رومیزی است توسط اهرمی که در فیلم مشاهده می نمایید بلبرینگ را از داخل چرخ خارج نموده و آن را با گریس مخصوص بلبرینگ جک پالت، آغشته نمایید.

سپس بلبرینگ را در چرخ جدید قرار داده و توسط دستگاه پرس آن را پرس کرده و داخل چرخ جای گزاری کنید. با چکش بلبرینگ را داخل چرخ صاف کنید تا اضافه آن بیرون نماند. با دستمال اضافات چرخ و آشغال هایی که احتمال میدهید به چرخ چسبیده باشند را پاک کنید.

چرخ را داخل پایه قرار داده و لولا را درون آن وارد نمایید سپس با استفاده از چکش و قلم دوباره پین ها را وارد پایه ها نمایید تا چرخ را نگه دارد و با چرخش چرخ از درست وصل بودن آن اطمیان حاصل نمایید.

تعویض چرخ دسته جک پالت

طبق فیلم با استفاده از انبر واشر چرخ را جدا کرده و چرخ را از لولا در بیاورید، سپس چرخ را در بین گیره رو‌میزی قرار دهید و با استفاده از اهرمی که داخل فیلم مشاهده کردید بلبرینگ را از داخل چرخ جدا کنید.

بلبرینگ را به گریس مخصوص آغشته نمایید و با انگشت آن را در بین بلبرینگ پخش نمایید، سپس با استفاده از دستگاه پرش بلبرینگ را بربین چرخ جای گزاری نمایید و آن را با پرس داخل چرخ نمایید.

دوباره چرخ را در لولا قرار دهید و با دستمال اضافه گیریس را تمیز کنید و واشر هایی را که اول کار از چرخ جدا کردید را دوباره به چرخ وصل نمایید و چرخ های جک پالت را تست کنید تا از درست کار کردن چرخ ها اطمینان حاصل نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up